Dlaczego google nie wyświetla obrazków z mojej strony WWW

grafika SEO

grafika i SEO

Parę rad dotyczących obrazków i wyszukiwarek.

Wyszukiwarki nie mogą odczytać tekstu osadzonego w obrazach. Jeśli wyszukiwarki mają mieć dostęp do treści, umieść ją w zwykłym formacie HTML.

  • Nazwa pliku stanowi dla Google rodzaj wskazówki . Stosuj nazwy z myślnikami typu jadwiga-nowak-wakacje2009.jpg, unikaj nazw typu foto13.jpg, tmg20048.gif itp. Pamiętaj również o tym że nazwa pliku jest przydatnym info dla nas – użytkowników internetu.
  • Atrybut ALT stosowany do opisywania zawartości plików graficznych jest stosunkowo istotny i zaleca się jego stosowanie. Informuje on wyszukiwarki o tematyce obrazu, podporządkowuje odpowiedzi zapytań / wywołań – pozwala na znalezienie obrazka przez internautę wpisującego interesującą go frazę kluczową w okienko wyszukiwarki.  Przykładowe poprawne zastosowanie atrybutu ALT (zwróć uwagę na rozbudowany opis)

<img src=”jadwiga-nowak-wakacje2009.jpg” alt=”Jadwiga Nowak wakacje Olsztynie lipiec 2009″>

Nalezy nadmienić, że atrybut ALT często jest „zespamowany” – co jest negatywnie oceniane przez np. google. Takie UPYCHANIE SŁÓW KLUCZOWYCH może się źle skończyć dla witryny (podejrzenie o spam, filtr, ban )
Przykładowe zabronione zastosowanie atrybutu ALT (spamowanie)

<img src=”jadwiga-nowak-wakacje2009.jpg” alt=”jadwiga nowak reklama internet pozycjonowanie firmy olsztyn, w olsztynie, wakacje olsztyn, tanie wakacje w olsztynie>

  • Tekst obok obrazka za stronie WWW jest również źródłem informacji dla wyszukiwarki.  Jeśli to możliwe, warto umieszczać obrazy w pobliżu tekstu o zbliżonej tematyce. Przydatne jest również umieszczanie obok obrazka opisów, podpisów, tytułów itp.

7 thoughts on “Dlaczego google nie wyświetla obrazków z mojej strony WWW

  1. Mam ogromną prośbę, bo właśnie chciałbym wykreować blog przybliżony do tego. Napisz, błagam, jak się zachować przed spamerskimi wpisami, bo wspólnik mi mówił, że to największy kłopot… Od razu dziękuję. A tak w ogóle, to pięknie piszesz :). Buziaki dla wszystkich.

  2. nie stosuj tego co zamieściłeś w komentarzu : http: // www . mocnelinki . p6. pl / n – 15697 – miedzywodzie . html 😀

    BIAŁE SEO mimo wszystko ma przyszłość…( to tak jakbyś był „dobrym palladynem w crpg 😉 )

  3. Proszę Cię z całej duszy: nie przestawaj pisać Twojego blogu, jako że ten post był właśnie tym, czego od wczoraj szukałem. Dzięki.

  4. Bardzo fajnie to napisałeś :) cieszę się, że wszedłem na tę stronkę, bo nader fajnie się czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *