Dlaczego google nie wyświetla obrazków z mojej strony WWW

grafika SEO

grafika i SEO

Parę rad dotyczących obrazków i wyszukiwarek.

Wyszukiwarki nie mogą odczytać tekstu osadzonego w obrazach. Jeśli wyszukiwarki mają mieć dostęp do treści, umieść ją w zwykłym formacie HTML.

  • Nazwa pliku stanowi dla Google rodzaj wskazówki . Stosuj nazwy z myślnikami typu jadwiga-nowak-wakacje2009.jpg, unikaj nazw typu foto13.jpg, tmg20048.gif itp. Pamiętaj również o tym że nazwa pliku jest przydatnym info dla nas – użytkowników internetu.
  • Atrybut ALT stosowany do opisywania zawartości plików graficznych jest stosunkowo istotny i zaleca się jego stosowanie. Informuje on wyszukiwarki o tematyce obrazu, podporządkowuje odpowiedzi zapytań / wywołań – pozwala na znalezienie obrazka przez internautę wpisującego interesującą go frazę kluczową w okienko wyszukiwarki.  Przykładowe poprawne zastosowanie atrybutu ALT (zwróć uwagę na rozbudowany opis)

<img src=”jadwiga-nowak-wakacje2009.jpg” alt=”Jadwiga Nowak wakacje Olsztynie lipiec 2009″>

Nalezy nadmienić, że atrybut ALT często jest „zespamowany” – co jest negatywnie oceniane przez np. google. Takie UPYCHANIE SŁÓW KLUCZOWYCH może się źle skończyć dla witryny (podejrzenie o spam, filtr, ban )
Przykładowe zabronione zastosowanie atrybutu ALT (spamowanie)

<img src=”jadwiga-nowak-wakacje2009.jpg” alt=”jadwiga nowak reklama internet pozycjonowanie firmy olsztyn, w olsztynie, wakacje olsztyn, tanie wakacje w olsztynie>

  • Tekst obok obrazka za stronie WWW jest również źródłem informacji dla wyszukiwarki.  Jeśli to możliwe, warto umieszczać obrazy w pobliżu tekstu o zbliżonej tematyce. Przydatne jest również umieszczanie obok obrazka opisów, podpisów, tytułów itp.

One thought on “Dlaczego google nie wyświetla obrazków z mojej strony WWW”

  1. Pozdrawiam i zapraszam na moja www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *