Zasada działania robotów wyszukiwarek

Ilość czy jakość ?  Co to jest „wartościowy link” ?

Robot indeksujący (odpowiedzialny za  index wyszukiwarki –  pozycję np. Twojej strony WWW w wynikach wyszukiwania ) stale przemierza „ocean WWW i szuka  stron przekierowujących.
Jeśli witryna zawiera „oryginalne strony” przekierowujące do innych stron,  robot indeksujący musi uzyskać dostęp do oryginalnych stron, aby wykryć przekierowanie. W wyniku tego program zliczający zarejestruje odwiedziny naszego robota  na oryginalnych stronach. Stąd oczywista dbałość o unikatowe wpisy na każdym szanującym się blogu. Na tym również!

Często można się spotkać ze stronami, które w rankingach wyszukiwarki Google są wyżej z powodu zamieszczania w sieci prowadzących do nich linków. Jednakże linki te powinny znajdować się tylko na zaufanych witrynach, o tematyce zbliżonej do serwisu, do którego prowadzą. Innymi słowy Google nagradza strony, do których prowadzą wartościowe linki pochodzące z zaufanych źródeł. Inaczej ma się sprawa z Yahoo. Roboty tej wyszukiwarki, zdaje się, nie rozróżniają źródeł pochodzenia linków, a zwracają uwagę tylko na ich ilość.

Właściwy sposób linkowania danej strony to jedna z najmniej poznanych zasad SEO. W przypadku Google, liczba linków nie odgrywa pierwszorzędnej roli – liczy się przede wszystkim ich jakość. Yahoo woli natomiast, gdy do witryny prowadzi wiele linków z przeróżnych miejsc w sieci. Które podejście jest lepsze? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – każdy algorytm działa po prostu inaczej.

Wyszukiwarka Google jest znana z wręcz karania witryn internetowych, które posiadają niewłaściwe linki (szara strefa, strony niezgodne z netykietą, zbanowane itp). Musisz więc zwracać szczególną uwagę na odpowiedni dobór linków / odnośników prowadzących do Twojej witryny. Staraj się umieszczać jedynie takie linki, które przyniosą Ci większą oglądalność. Nie stawiaj na „ilość za wszelką cenę”

Budowanie linków jest działalnością niezbędną w procesie SEO. Możesz bardzo wiele stracić na niewłaściwym postępowaniu z odnośnikami prowadzącymi do Twojej strony z innych miejsc w sieci. Jeśli jednak zdobędziesz odpowiednie linki, możesz odnieść długofalowy sukces. Powinieneś poświęcić czas na priorytety poszczególnych wyszukiwarek i przemyślenie, na co szczególną uwagę zwracają ich roboty. Z taką wiedzą znacznie łatwiej opracujesz właściwą strategię i zaczniesz z niej korzystać.
Zobacz artykuł jak napisać poprawny artykuł w wordpress, przeczytaj również pozycjonowanie SEO , porady SEO

3 thoughts on “Zasada działania robotów wyszukiwarek”

  1. Co to jest presell page ?
    To rodzaj formy reklamowej, używanej w marketingu internetowym, a ostatnio w pozycjonowaniu, najczęściej w formie strony internetowej zawierającej teksty, opracowania, artykuły…
    W ich treść wplecione są linki do opisywanej oferty. Anchor linków (tekst klikalny) to zazwyczaj słowo kluczowe powiązane z naszą działalnością. Jesteś własnie na takowym „PRECLU” 😉

  2. Pingback: Ilość czy jakość ? Co to jest “wartościowy link” ? | Polski support gnome, Portal gnome

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *