Soczewki kontaktowe

Soczewki występują już nie tylko w sklepach optycznych, ale również w renomowanym sklepie internetowym, gdzie ograniczone są możliwości bezpośredniej wizyty lekarskiej. Stąd trzeba mieć na uwadze, iż przed dokonaniem zakupu należy wykonać badania lekarskie u optyka, który po badaniu wskaże właściwe soczewki.

Dlaczego soczewki , a nie okulary?
Postęp cywilizacyjny przyczynił się do powstawania wielu chorób, których właściwie nie da się uniknąć.. Wada wzroku jest tak powszechna, że nie sposób funkcjonować bez dostępnych
metod jej eliminowania. Najnowsze osiągnięcia nauki pozwalają na zastąpienie okularów soczewkami kontaktowymi, nazywanych również jako szkła kontaktowe.

Atrakcyjne ceny, łatwość dostępu oraz ogromny wybór sprawia, że najchętniej kupowane są
soczewki kontaktowe miękkie, które cechuje zróżnicowany okres noszenia. Soczewki systematycznej wymiany dzielimy na: soczewki jednodniowe, soczewki 2-tygodniowe, soczewki miesięczne, soczewki
3-miesięczne, soczewki roczne.

Ten temat stanowi wyłącznie treść informacyjną i skierowany jest do osób, które wyrażają chęć używania
soczewek kontaktowych, jednak wszelkie decyzje ostatecznie zaleca się konsultować z specjalistą

Za soczewkami przemawia dużo aspektów – są bezpieczne i komfortowe w chwilach uprawiania sportów, nie parują, w odróżnieniu od okularów nie ograniczają zakresu widoczności, nie ograniczają korzystania z okularów przeciwsłonecznych, mogą zmieniać kolor oczu, nie spadają w momencie gwałtownych ruchów, nie wpływają na zmiany wyglądu twarzy, nie odbijają światła, zabezpieczają przed kurzem i wiatrem.

Postęp technologiczny w dziedzinie kontaktologicznej
przebiega niezwykle intensywnie, co powoduje, że soczewki kontaktowe są coraz
nowocześniejsze, zdrowsze i umożliwiają korekcjęprawie wszystkich wad wzroku. Według ostatnich badań niewiele powyżej 1% użytkowników okularów wybiera soczewki kontaktowe. Jest to podyktowane bardzo niskim poziomem wiedzy w temacie soczewek kontaktowych, a także panujące przesądy.

Dla tych, którzy chcieliby zmienić swój kolor oczu przeznaczone są
soczewki kolorowe, kosmetyczne, np: soczewki czarne, czerwone, białe oraz typowo imprezowe z przeróżnymi wzorami. Są do nabycia zarówno bez jak i z korekcją wady wzroku.
Dla astygmatyków wynaleziono soczewki toryczne, a do korygowania starczowzroczności soczewki do bliży i dali.