Architekt MN Malinowska Gliwice

Określenie „architekt” czyli z łaciny architectus, grecki  architékton – kierujący budową, budowniczy) to złożenie słów oznaczające  specjalistę w dziedzinie architektury, projektanta, a w przenośni twórcę.

Architektura to wiedzą i umiejętność budowania oraz kształtowania plastycznego (artystycznego i estetycznego) budynków, a także ukształtowania ich kompozycyjnych układów w przestrzeni, w której żyje człowiek.

Inna ciekawa definicja mówi, że architektura to projekt mający na celu zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy światem marzeń a światem realnym.

Zawód architekta jest wielowątkowy, trudny do jednoznacznego zdefiniowania i w zależności od kraju, w różnym czasie, przedstawiciele tego zawodu spełniali nieco odmienne funkcje. Gliwicki architekt to zawód interdyscyplinarny (łączący wiele dziedzin nauki i techniki).

Dom, mieszkanie, miejsce pracy, wypoczynku – to tylko parę z wielu tematów, z którymi mogą się Państwo do nas zwrócić.

proj800[1]…”Jak wiadomo, przestrzeń, w której żyjemy, musi być dla nas przyjazna, musi być  przez nas lubiana. Przecież nie ma nic przyjemniejszego od przyjścia z pracy, i wypoczynku w swoim pięknie urządzonym mieszkaniu czy domu. Ja też lubię otaczać się pięknymi wnętrzami, ale powszechnie wiadomo, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Dlatego też przestrzeń, zarówno tą wewnętrzną i zewnętrzną kształtujemy razem – klient i ja. To Państwo wyrażacie swoje upodobania, swoje pasje, swoje pragnienia. Ja staram się z kolei wyobrazić sobie to wszystko, i zrealizować te marzenia. Przestrzeń, którą kreuję nie będzie przecież moim światem. To będzie Państwa świat, i to Państwo musicie czuć się w nim dobrze . Państwo Wytyczacie drogę, – ja jestem tylko przewodnikiem…”

Mariola Napierała – Malinowska – zobacz podstronę  projektowanie wnętrz Gliwice

mariola_napierala_malinowska[1]

tel. 601 843 600

maja.malinowska@poczta.fm

poczta@architekt-nmn.pl