Hosting SEO

1. Co to jest hosting SEO
Być może jak wielu zastanawiasz się czym właściwie jest hosting SEO i co wyróżnia go od zwyczajnego hostingu? Możliwe, że nie wiesz nawet jak taki hosting spożytkować? Prawdopodobnie również zastanawiasz się dla kogo został zadedykowany? Obojętnie w której grupie jesteś w tej publikacji znajdziesz odpowiedź na te pytania.

By odpowiedzieć sobie na to pytanie wypada najpierw rozszyfrować znaczenie skrótu SEO. Słowo to jest zapożyczone z języka angielskiego i oznacza Search Engine Optimization. Można to przetłumaczyć jako „optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych”. W Polsce bardzo popularne jest także stwierdzenie „pozycjonowanie” (ang. Web Positioning). Na Wikipedii przeczytasz, że SEO to „działania zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i wyrażeń kluczowych.” Bez wątpienia definicja ta jest prawdziwa. W pozycjonowaniu zasadny jest właśnie hosting SEO.

2. Zadania jakie spełnia hosting SEO
Zadaniem hostingu SEO jest uproszczenie organizacji wszelakich zadań związanych z pozycjonowaniem stron w wyszukiwarkach. Jest to rodzaj oferty, który z powodzeniem można nazwać dedykowanym dla pozycjonerów. Wielu ludzi zajmujących się pozycjonowaniem zdążyło sie już przekonać do tego, że oferta hostingu SEO potrafi istotnie ułatwić sprawy organizacyjne a nawet może wywrzeć pozytywny wpływ na pozycje strony w wyszukiwarkach poprzez zaplecze na rozmaitych IP. Dlatego przyjęło się, że lepiej, ekonomiczniej i zazwyczaj oszczędniej mieć wykupiony hosting SEO niż jeden zwykły hosting (choć można zawsze wykupić ich więcej co da w sumie efekt jednego wykupionego hostingu SEO).

3. Czym się różni hosting SEO od zwyczajnego hostingu?
Najważniejszym walorem jaki posiada hosting SEO jest ilość dostarczonych wraz z ofertą adresów IP. Hosting SEO jest tym bardziej popularny im więcej adresów IP dostarczy. Adresy IP są z kolei przypisywane do poszczególnych domen. W ten sposób można uniknąć powiązań między witrynami znajdującymi się na jednym serwerze i stworzonymi tylko i wyłącznie dla potrzeb pozycjonowania innych serwisów. Rozpiętość adresów IP jest jednym z czynników wpływających korzystnie na pozycjonowanie stron. Co prawda trudno powiedzieć, że zostało to bezsprzecznie wykazane mimo to traktuje się to jako aspekt korzystny.

4. Atuty hostingu SEO
Do najistotniejszych zalet hostingu SEO można zaliczyć:

– wiele adresów IP
– lepszą organizację (wszystko przystępne z jednego panelu)
– cenę, na ogół wychodzi taniej niż nabywanie pojedynczych hostingów

Jeśli chodzi o miejsce i ilość transferu to jest ona ustalana indywidualnie przez każdego z właścicieli hostingu. Przy wyborze hostingu największe znaczenie ma zatem ilość adresów IP, cena a także sztampowo transfer, miejsce i limity nałożone na konto.

Selekcjonując hosting dla siebie pomyśl o tym czego naprawdę potrzebujesz i poszukaj pakietu który spełni twoje oczekiwania, ponieważ złotego środka nie ma.